5 הרגלים לא-כל-כך-תמימים המזיקים לפה שלך

אתם אוהבי יין (לבן)

ידוע שיין אדום יכול להכתים את השיניים, אבל הידעתם שיין לבן יכול לגרום נזק ממשי לחניכיים בגלל החומציות הרבה שבו? פתרון פשוט הוא לשטוף את השיניים בשטיפת פה פעמיים ביום.

אתם כוססים ציפורניים

בין אם מדובר בטלטול בלתי פוסק של הרגליים או חיכוך של הידיים, לרבים מאתנו יש הרגלים שמקורם בלחץ. אם אתם כוססים ציפורניים, כדאי שתדעו שבכל פעם שאתם מביאים את היד אל הפה ומתחילים לנגוס, אתם מזמינים אל הפה את כל הלכלוך והחיידקים המתאכסנים מתחת לציפורניים שלכם.

אין לכם זמן

זה שאתם עסוקים מדי או עייפים מדי, לא אומר שאתם יכולים להתעלם מהיגיינת הפה. כולנו מתרשלים מפעם לפעם בניקוי הפה, אבל העובדה היא שגישה נינוחה מדי לצחצוח השיניים, ניקוי אקראי ובלתי סדיר בחוט דנטלי ושטיפת הפה בשטיפת פה, מאפשרים לאבן שן להצטבר, דבר המוביל לעששת.

אתם מכורים לקיסמי שיניים

המקלות הקטנים האלה, בשימוש נכון, עוזרים לנקות את המרווחים בין השיניים, אלא שפעמים רבות השימוש אינו מועיל, ואף מזיק, לרקמת החניכיים. לשמירה על בריאות החניכיים, רצוי לדבוק בצחצוח עקבי ויומיומי של השיניים, שימוש בחוט דנטלי ושטיפה בשטיפת פה.

אתם אוהבים לימונים

לימונים, כמו גם פירות הדר אחרים, מכילים חומצה המזיקה לרקמת החניכיים ועשויה ליצור צריבה וגירוי בפה רגיש. על אף שהלימון עשיר בוויטמין C המחזק את המערכת החיסונית ופועל כנוגד חיידקים טבעי, יש לשמור על צריכה מינימלית שלו.