5 מזונות לחניכיים בריאים

שגרת צחצוח שיניים, ניקוי בחוט דנטלי ושטיפת הפה תשמור על בריאות הפה שלכם. על אףשמדובר בכלי הנשק החזקים ביותר בלוחמה בחיידקים, תמיד טוב להוסיף להם גם תגבורת. חוץ מהגבלת כמות הסוכרים והחומצות החזקות בתזונה שלכם, ישנם מזונות התורמים דווקא לבריאות החניכיים.

דרך טובה יותר להוסיף טעם

שורש ג'ינג'ר נחשב עשב מרפא. תכונותיו האנטי דלקתיות של הג'ינג'ר תורמות לבריאותה של רקמת התאים בפה.  

הישארו קרוב לעץ

אכילת תפוח היא עניין הדורש אורך רוח. וזה דווקא טוב לפה שלכם. פעולת הלעיסה הממושכת מעוררת פעולת ניקיון המסירה את הפלאק הנצמד לחניכיים ולשיניים. אז אל תקמצו בתפוחים, אבל בתום האכילה הקפידו לשטוף את הפה בשטיפת פה. גם מזונות בריאים כמו תפוחים חושפים את חלל הפה לחומצות.

התפריט שלכם מכיל חלב?התפריט שלכם מכיל חלב?

מעבר להיותם שופעי סידן בונה-עצם, מלאים החלב ומוצריו, כמו הגבינות והיוגורטים, גם בחלבון קזאין, המוריד, כך לפי מחקרים, את רמות החומצה בפה. עוד תורמת שתיית החלב לנטרול החומצות הנוצרות על-ידי חיידקי הפלאק. הערה: שתיית חלב עם דגני בוקר או קינוח אינה מועילה כמו צריכה ישירה של חלב אחרי האוכל. אין חלב בסביבה? אכלו חתיכת גבינה במקום.

לכו על עלים ירוקים

זה לא סוד שהעלים הירוקים מלאים כל טוב מבחינה בריאותית, אבל הם גם טובים במיוחד לשמירה על ניקיון הפה משום שהם מלאים בסיבים, כלומר דורשים לעיסה רצינית. הרוק הרב המופק בפעולת הלעיסה מנטרל את חיידקי הפה. מזונות עתירי סיבים כמו תרד חי, סלרי ואפילו שעועית מבושלת מציעים גם הם ערך מוסף זה.

חסלו את החיידקים, שכבה אחרי שכבה

בצל חי הוא אחד המזונות החזקים ביותר למלחמה בחיידקים. כן, ריח רע הוא אויב. אבל לשם כך נוצרו מסטיקים ללא סוכר ושטיפת פה. בצלים מכילים מרכיב אנטי-בקטריאלי הקוטל חיידקים, ולפי אחד המחקרים אף מחסל לחלוטין ארבעה מגורמי החיידקים המובילים למחלת חניכיים ועששת. קצצו את הבצל והכניסו לסלט, לכריך ולהמבורגר, או למרקים ותבשילים.