האם אתם סובלים משחיקה של אמייל השן?

אמייל או זגוגית השן הוא המשטח החזק ביותר בגוף האדם. אף שמדובר בחומר חזק ועמיד מאוד, הוא נשחק עם הזמן בעיקר עקב צריכת מזונות ומשקאות בעלי חומציות גבוהה. אם אתם חוששים לנגוס בירקות חיים קשים כמו גזר, הציצו בתסמינים הבאים ובדקו אם אמייל השן שלכם נשחק ומותיר את השיניים חשופות לכל מפגע, מסדקים ושברים עד עששת.

סימן מס' 1: שקעים בשיניים

אם אתם מתחילים להבחין בסדקים או שקעים קטנים על פני שטח האמייל, ייתכן שמדובר בסימן לשחיקה של זגוגית השן.

סימן מס' 2: שיניים צהבהבות

סימן נוסף המעיד על שחיקה של אמייל השן הוא הצהבה של השיניים, תופעה המתרחשת כאשר חלקים גדולים יותר מהדנטין (הרקמה הגרמית, הקשה והצפופה המרכיבה את גוש השן שמתחת לאמייל) שבתוך השן נחשפים (צבעו הטבעי של הדנטין צהבהב יותר).

סימן מס' 3: שיניים שבורות

שברים קטנטנים וסדקים בשיניים עשויים להיות סימן אזהרה נוסף לשחיקה של אמייל השן כאשר השיניים נחלשות וכל נגיסה או לעיסה עלולות לגרום לשבירת רסיס קטן מהשן.

סימן מס' 4: רגישות

אם השיניים שלכם הופכות יותר רגישות עם הזמן, במיוחד בחשיפה לטמפרטורות קיצוניות, למשל כאשר אתם נושמים אוויר קר או שותים משקאות כמו תה, קפה חם או מי קרח, ייתכן שמדובר בסימן נוסף לשחיקה של אמייל השן, תופעה ההופכת את השיניים פגיעות יותר לריקבון ועששת. בנוסף ייתכן שתרגישו דקירה חדה של כאב כאשר אתם אוכלים מזונות מתוקים מאוד המעוררים תגובה מיידית בשיניים חלשות.