4 דרכים לגרום לילדיכם להשתמש בשטיפת פה

רופאי שיניים ממליצים להורים לצחצח לילדיהם את השיניים עד גיל 6 בערך. אז מגיע הרגע להתחיל ללמד את הילדים כיצד לצחצח, לנקות בחוט דנטלי ולשטוף את הפה בשטיפת פה בכוחות עצמם (וגם להסביר להם מדוע הם צריכים לעשות זאת) כדי למנוע עששת וביקורים לא נעימים אצל רופא השיניים. להלן כמה טריקים נפוצים שהורים משתמשים בהם כדי לעודד את הילדים לניקיון הפה.

טריק מס' 1 רכשו מברשות שיניים כיפיות ומשעשעות ושטיפות פה בטעמים אהובים על ילדים

תנו לילד לבחור את מברשת השיניים, משחת השיניים ושטיפת הפה האהובים עליו. השוק היום שופע מבחר מברשות שיניים לילדים בצבעים מרהיבים עם דמויות אהובות מסרטי ילדים וסדרות טלוויזיה.

טריק מס' 2 שירו שיר

שחקו עם הילדים, שירו להם שיר כבקשתם בזמן שהם מצחצחים, מנקים בחוט דנטלי ושוטפים את השיניים. הקץ' היחידי הוא שהם צריכים לשמור על שגרת הניקוי הזאת לאורך זמן. עודדו אותם לזמזם כשהפה שלהם מלא בועות (מתכון בדוק לצחקוקים). אם הילד מתעניין בספורט, אתם יכולים להשתמש בסטופר במקום לשיר, ולהפוך את העניין לתחרות: האם הם יכולים להמשיך לצחצח עד שהסטופר עוצר.

טריק מס' 3 משחקי צבירה

תגמלו אותם בפרס נחשק. הפכו את שגרת הצחצוח לתחרות כך שככל שהם צוברים יותר ימים של צחצוח שיניים עקבי, כך גדל הפרס. אחרי 14 ימים של צחצוח פעמיים ביום ושטיפה בשטיפת פה, תנו לילד צעצוע נחשק. תלו בחדר האמבטיה לוח שנה בגובה הילד ותנו לו להדביק כוכב בכל יום שהוא מצליח לצחצח שיניים ולשטוף בשטיפת פה בוקר וערב.

טריק מס' 4 ספרו להם אגדת שיניים

הסבירו מדוע חשוב לצחצח שיניים ותארו בהמחשה את חיידקי הסוכר שעושים לנו חורים בשיניים אם אנחנו לא שוטפים את השיניים ומגרשים אותם. הוסיפו דמויות משעשעות כמו נסיכת פיות מדומה הנראית כמו שן נוצצת ומר חיידקים מרושע בתפקיד האיש הרע. אחרי שאתם מספרים את הסיפור כמה פעמים, בקשו מהילד לספר לכם אותו בלילה. שאלו שאלות על הדמויות, איך הן נשמעות ומתנהגות, עודדו אותם להוסיף אפקטים של קול.