איך למנוע את ריקבון השן

החדשות הטובות הן שניתן למנוע עששת (החורים הנוצרים כשהחומצה ממיסה את אמייל השן לאורך זמן). עקבו אחר טיפים אלה כדי למנוע עששת ולהימנע מטיפולי השיניים היקרים והכואבים הבאים בעקבותיה.

טיפ מס' 1: בקרו את רופא השיניים שלכם

אם אתם רוצים להימנע מעששת, אתם בהחלט צריכים לראות מידי פעם את רופא השיניים או השיננית. הסרת פלאק ואבן שן תקופתי לפחות כל שישה חודשים יכול לעזור במניעת ריקבון השן עוד בשלבים המוקדמים, לפני שהם מתפתחים לעששת. רופא השיניים או השיננית יכולים, במידת הצורך, לעשות שימוש מקומי בפלואוריד באזורים בעייתיים כדי למנוע ריקבון ועששת.

טיפ מס' 2: צחצחו עם פלואוריד

בחרו משחת שיניים המכילה פלואוריד הידוע כמגן על השיניים מפני ריקבון ועששת. אם אתם חוששים לשלמותו של אמייל השן, צחצחו שיניים יותר מהפעמיים המומלצות ביום. הקפידו לצחצח שיניים אחרי כל ארוחה כדי לסלק את הסוכרים והעמילנים המתפרקים לחומצה, וכדי להוסיף שכבה נוספת של הגנה מפני ריקבון השן ועששת.

טיפ מס' 3: שטפו במי פה המכילים פלואוריד

תוכלו גם למצוא שטיפות פה כמו ליסטרין TOTAL CARE וליסטרין TEETH & GUM המכילות פלואוריד להגנה על השיניים מפני עששת ושמירה על שיניים חזקות.

טיפ מס' 4: הגבילו את כמות החטיפים שאתם אוכלים

נסו להגביל את כמות החטיפים שאתם אוכלים ביום ובנוסף גם נסו להוסיף מזונות המחזקים את השיניים ומועילים להן. בכל פעם שאתם אוכלים מזון או שותים נוזל שאינו מים, אתם מאפשרים לחיידקים ליצור חומצה השוחקת את זגוגית השן. הגבילו את כמות החומצה הממיסה את השיניים באמצעות הגבלת החטיפים למספר פעמים קטן ביום. אם אתם חוששים לבריאות החניכיים, השתדלו לצחצח את השיניים ולשטוף בשטיפת פה מסדרת, LISTERINE® פעמיים ביום. כשאלה אינם זמינים, השתדלו לפחות לשטוף את הפה במים.