דברים מזיקים לאמייל השן שכדאי להימנע מהם

הרגלים רבים עשויים לפגוע בפה על בסיס יומיומי, אבל שבעת הדברים הבאים מזיקים במיוחד לשיניים.

1. לעיסת עפרונות

רובנו חווים מדי פעם דחף ללעוס את הפקק של העט, בקבוק המים או המיץ. אבל מבחינת השיניים זה אומר צרות צרורות.

2. פתיחת אריזות בעזרת השיניים

משקיות צ'יפס ועד עטיפות ממתקים, כולנו משתמשים מדי פעם בשיניים כדי לפתוח אריזות כשאין מספריים בנמצא. אבל למען שלום השיניים שלכם, כדאי מאוד להימנע מכך ולטרוח למצוא כלי אחר לפתיחת האריזה.

3. חריקת שיניים

אצל אנשים מסוימים אחת התגובות הטבעיות לחרדה היא חריקת השיניים, הן מתוך ערות והן בשינה. חריקת השיניים לפנים ולאחור גורמת לשחיקת השיניים, כמו גם הידוק השיניים ונעילתן. פעולת החריקה שוחקת גם את אמייל השן ומגבירה את הסיכון לעששת. אם אתם נאבקים בחריקה או מהדקים את השיניים באופן בלתי נשלט, שאלו את רופא השיניים שלכם על מגן\סד שיניים.

4. הימנעו מהלבנת יתר של השיניים

השוק מכיל היום מספר רב של מוצרים יעילים, בטוחים וקלים לשימוש להבהרת השיניים. נסו לדבוק באלה שאתם מעדיפים ולהשתמש בהם לפי ההוראות. הלבנת שיניים לעיתים קרובות מדי תוך שימוש במספר רב של מוצרים, עלולה לגרום לרגישות בשיניים. אם אתם סובלים משחיקה של אמייל השן ומרגישות בשיניים, עדיף שתימנעו ממשחות הלבנת השיניים, טיפול המשפיע בדרך-כלל לרעה על שיניים רגישות. אם יש לכם בעיות חניכיים, שיניים או פה, התייעצו מבעוד מועד עם רופא השיניים לגבי בטיחותם של טיפולי ההלבנה.

5. ניקוב הלשון (פירסינג)

הכנסת תכשיט קשיח לחלל הפה עשויה לגרום לסדיקה ושבירה של שיניים ולהסתיים בטיפולים יקרים ובשחיקה של אמייל השן.

6. עישון

כתמי העישון על השיניים לא רק נראים רע אלא גם הופכים את השיניים פגיעות יותר לחיידקים מזיקים.

7. תרופות

תרופות מסוימות הזמינות לרכישה ללא מרשם, כמו סירופים לשיעול עתירי סוכר ואנטי-היסטמינים, עלולות לגרום ליובש בפה, וזה עלול להגביר את הסיכון לעששת.