6 הסיבות העיקריות להצהבת השיניים

הסתכלתם פעם במראה ותהיתם איך השיניים שלכם נהיו צהובות כל-כך? רבים מאתנו שואלים את עצמם את השאלה הזאת. קל מאוד לפספס את תהליך ההצהבה של השיניים משום שהוא מתרחש לאט ובהדרגה. החדשות הטובות הן ששיניים צהובות לא מעידות על בעיה רפואית משמעותית, ואף שזה מייאש למדי לאבד את אחד הנכסים הכי טובים שהיה ברשותכם – אותו חיוך לבן וזוהר – אתם יכולים לקבל אותו חזרה. בתור התחלה, כדאי להיות מודעים לדברים הגורמים להצהבת השיניים וכיצד ניתן להימנע או לצמצם את החשיפה לגורמים אלה.

סיבה מס' 1 אתם מזדקנים

השיניים יכולות להתחיל להצהיב גם כחלק טבעי מתהליך ההזדקנות. זה קורה כשהציפוי הלבן והחזק המגן על השיניים, הקרוי אמייל או זגוגית השן, דוהה עם הזמן בגלל השחיקה היומיומית של השיניים.

סיבה מס' 2 אתם מעשנים

מוצרי טבק, מסיגריות עד מקטרת, מכתימים את השיניים. צריכה של מוצרי טבק גורמת להתכהות הדרגתית של השיניים.

סיבה מס' 3 היגיינת הפה שלכם לוקה בחסר

אם אינכם מצחצחים את השיניים, מנקים בחוט דנטלי ושוטפים את הפה באופן יומיומי ושגרתי להסרת מצבורי פלאק ואבן שן, אתם עלולים להאיץ את שינוי צבע השיניים.

סיבה מס' 4 אתם נוטלים תרופות

תרופות מסוימות, ובכלל זה תרופות אנטיביוטיות כמו דוקסיציקלין וטטרציקלין, עשויות לגרום להתכהות השיניים בילדים מתחת לגיל 8. גם תרופות אנטיהיסטמיניות, כדורים ללחץ דם גבוה ותרופות אנטי-פסיכוטיות מסוימות עלולות לגרום להכתמת שיני מבוגרים. עברו עם הרופא על תופעות לוואי אפשריות מסוג זה עם כל תרופה שאתם נוטלים או מתכוונים להתחיל לקחת.

סיבה מס' 5 אתם חולים במחלה כלשהי

סיבה פחות נפוצה לשינויים בצבע השיניים עשויה להיות מחלה המשפיעה על זגוגית השן או טיפולים במחלה, למשל כימותרפיה ו/או הקרנות. במקרים אלה, יהיה צבע השיניים צהבהב יותר.

סיבה מס' 6 הצהוב הוא בגנים שלכם


ייתכן גם שקיבלתם בירושה זגוגית שן צהובה יותר מזו של אנשים אחרים.
אם השיניים שלכם צהובות מדי לטעמכם, תוכלו לתקן את הבעיה באמצעות פסי הלבנה, משחות שיניים ושטיפות פה של ®LISTERINE שישיבו לכם את החיוך הזוהר.