הלבנה בריאה: שאלות נפוצות

האם השיניים לבנות מטבען?

השיניים אינן לבנות מטבען. הגוון הטבעי של השיניים הוא גוון פנינה ההופך בהדרגה עם הגיל, ולא משנה כמה טובה היגיינת הפה שלנו, לצהוב יותר. תחילה מתחלפות שיני החלב הלבנות כשלג בשיניים הקבועות שהן מטבען צהובות יותר. ככל שאנו מתבגרים, נשחק האמייל המקיף את השן וחושף את שכבת הדנטין הצהובה יותר. עם השנים, מצטברים על השיניים כתמי אבן שן, שחיקה ובלאי ומכהים עוד יותר את צבע השיניים.

האם השיניים התותבות שלי יכולות להצהיב עם הזמן?

כן, שיניים תותבות בהחלט יכולות לפתח כתמים ולשנות את צבען עם הזמן. ללא צחצוח יומיומי, עשויים שיירי המזון שנותרו בפה והפלאק השופע חיידקים ליצור על השיניים כתמים צהבהבים-אפורים, ירוקים, ואפילו שחורים (יש לזכור שלא ניתן להלבין שתלים דנטליים כגון כתרים וציפויים). הימנעו מתרחישים אלה באמצעות שמירה על היגיינת פה מופתית גם עם שיניים תותבות, צחצחו את השיניים וטבלו אותן בשטיפת פה באופן סדיר, וכן עקבו אחרי הצעדים הנדרשים לניקוי שיניים תותבות.

הלבנה מקצועית לעומת הלבנה ביתית

כל טיפולי הלבנת השיניים, בין אם הם מתבצעים בבית או במרפאת שיניים מקצועית, מבוססים על אותה תגובה כימית המאפשרת לחדור לכתמים ולפרק אותם. ההבדל העיקרי הוא במחיר (ניקוי מקצועי עולה בין 2000 ל-4000 שקלים בעוד שיטות הלבנה ביתיות עולות בין 40 ל-160 שקלים). בהלבנה מקצועית, יכול רופא השיניים לנקוט אמצעים להגנה על החניכיים וחלל הפה במהלך ההלבנה. הלבנה ביתית היא מיידית, קלה לשימוש ומצויה בשפע בחנויות הפארם. טיפולי הלבנה מקצועיים נוטים להיות ארוכים יותר, בין שעה לשעה וחצי, בעוד הטיפולים הביתיים לוקחים לכל היותר 30 דקות. משזה נאמר, התוצאות בהלבנה מקצועית מחזיקות קצת יותר (עד שנה) בהשוואה לתוצאות ההלבנה הביתית (עד 6 חודשים).

מדוע מופיעים על השיניים שלי כתמים לבנים?

פעמים רבות תבחינו בכתמים לבנים לאחר טיפול הלבנה פשוט כי כתמים שהיו שם קודם הפכו בולטים יותר. באופן כללי, כתמים לבנים נותרים רק זמן קצר אחרי הטיפול, כמה ימים לכל היותר. לעתים מופיעים על השיניים כתמים לבנים קטנים בגלל מחסור במאגרי הסידן. אין מקום לדאגה, הכתמים ייעלמו עם התקדמות הטיפול.

מאיזה גיל בטוח לבצע הלבנת שיניים?

הגיל המינימלי לשימוש במוצרים כמו מי פה ומוצרי הלבנה הוא 12 שכן בשלב זה כבר נמצאות בפה כל השיניים הקבועות. אם אתם מעוניינים להתחיל בטיפול הלבנה, התייעצו עם רופא השיניים שלכם. פסי הלבנה, מי פה או משחת שיניים מלבינים הנמכרים ללא מרשם, הן אפשרויות פרקטיות יותר לפני שהולכים על טיפולי הלבנה מקצועיים ויקרים שאינם מכוסים על ידי ביטוחי השיניים. הואיל והגורם לכתמים בשיניים עשוי להיות תזונה החסרה רכיבים תזונתיים חיוניים, נסו לשוחח עם רופא השיניים כדי לנסות לזהות את הסיבה הנקודתית לפני שאתם מתחילים בטיפול.

האם ניתן להלבין את השיניים עם סודה לשתייה?

הסודה לשתייה, או בשמה המדעי סודיום ביקארבונאט, היא חומר שוחק המסוגל להסיר את הכתמים ולכן לשמר את הצבע הקיים של השיניים. השימוש בסודה לשתייה עשוי להיות אפקטיבי כשמדובר בכתמים שטחיים, אבל היא לא יכולה להגיע לעומק הכתמים כמו חומרים כימיים דוגמת פרוקסיד. בנוסף עקב השחיקה שהיא גורמת לזגוגית השן יכול אמייל השן להיפגע ולעורר רגישות בשיניים.

האם הלבנה מחלישה את השיניים?

הלבנת השיניים הוכחה כבטיחותית ואפקטיבית, ובין אם אתם בוחרים בטיפול הלבנה מקצועי במרפאת שיניים או בהלבנות שיניים ביתיות, רוב טיפולי ההלבנה מבוססים על אותם חומרים מלבינים. הצרות מתחילות בשימוש מופרז או שימוש בסוגים רבים מדי של תכשירי הלבנה שונים. השתמשו במספר חומרי הלבנה בודדים ועקבו אחרי הוראות השימוש. הפרזה בכמות טיפולי הלבנת שיניים עלולה לגרום להיחלשות השיניים.

מהי כמות הפרוקסיד הבטוחה לשיניים?

עקבו אחרי ההוראות המופיעות על אריזת המוצר. אם אתם מקבלים את התוצאות הרצויות בלי לחוות רגישות, טיפול הלבנה פעם בחודש צריך להספיק. ייתכן שתצטרכו לחזור על ההלבנה כדי להגיע לגוון הרצוי לכם, אבל אל תעשו יותר משני טיפולים בשנה בלי להתייעץ עם רופא שיניים. בנוסף זכרו שהלבנה לא מתאימה לכולם, אם את הרה, מיניקה או אם יש לכם היסטוריה של מחלות חניכיים, התייעצו עם רופא השיניים שלכם לפני שאתם עוברים טיפול הלבנה. .