5 מזונות לשיניים חזקות ועמידות יותר

אמייל השן הוא הרקמה החזקה ביותר בגוף האדם. שמרו על חוזקה של המעטפת הקשיחה הזאת המכסה את השן על ידי הוספת מזונות מחזקי-שן לתזונה היומיומית שלכם.

מס' 1 גבינה

מזונות חלביים, ובכלל זה גבינה, עשירים בסידן המחזק את השיניים והעצמות. מוצרי חלב כמו גבינה וחלב, מכילים גם חלבון קזאין המאזן ומתקן את אמייל השן. אלא שלא כל מוצרי הגבינה עשירים בסידן, לכן כדאי לבדוק את התווית ולראות כמה אחוז מכמות הסידן היומית המומלצת נמצא במנת גבינה.

מס' 2 עלים ירוקים

התרד, כמו עלים ירוקים אחרים, גדוש סיבים תזונתיים המביאים לשיניים תועלת רבה פשוט משום שהעיכול שלהם דורש לעיסה מרובה. הלעיסה מייצרת רוק, וזה בתורו מנקה ורוחץ את השיניים ומנטרל חומציות. לא משתגעים על עלים ירוקים? קערה של שעועית עתירת סיבים תעשה גם היא את העבודה.

מס' 3 סלמון

הדג השמן העשיר בחומצות אוגמה-3 מהווה גם מקור חשאי לוויטמין D המסייע לגוף בספיגת הסידן ומאפשר לו לעשות את עבודתו בהגנה על השיניים וחיזוקן.

מס' 4 תה ירוק

סם החיים המרפא הזה טומן בחובו שפע של יתרונות בעלי גיבוי מחקרי הודות לנוגדי החמצון העוצמתיים שבו הנלחמים בחיידקים ובמחלות, ומגנים על השיניים מפני הידבקות פלאק. תה מכיל בדרך-כלל גם פלואוריד המונע עששת ומחזק את אמייל השן. אם תה ירוק מר לכם מדי, נסו לשתות את התה השחור העדין יותר המציע גם הוא הגנה דומה על השיניים והחניכיים.

מס' 5 מקלות גזר

גזר חי, כמו גם ירקות ופירות חיים אחרים הדורשים לעיסה מרובה, כמו תפוחים, אגסים ומלפפונים, יכול לתרום לחיזוק השיניים. הלעיסה כשלעצמה משבשת את פעולת הפלאק ומנקה את השיניים והחניכיים.