5 הסיבות המובילות לרגישות בשיניים

סיבה מס' 1: צחצוח אגרסיבי

צחצוח חזק מדי עלול לשחוק את החלק הגלוי הלבן של השן, הנקרא אמייל או זגוגית השן. האמייל הוא אחד מ-4 הרקמות העיקריות של השן והחומר הקשיח ביותר בגוף האדם. אם תנועות הצחצוח שלכם מהירות מתנועות הניקוי בחוט דנטלי, ייתכן שאתם צריכים לשנות את הטכניקה שלכםכדי להגן על אמייל השן.

סיבה מס' 2: היעדר הקפדה על ניקיון השיניים פעמיים ביום

גישה נינוחה מדי לשגרת ניקוי הפה, הכוללת צחצוח, ניקוי בחוט דנטלי ושימוש בשטיפת פה, עלולה לאפשר הצטברות אבן שן לאורך קו החניכיים וצורך בניקוי מקצועי אצל שיננית או רופא שיניים. הקפידו לחזק את שגרת ניקוי הפה עם שטיפה בליסטרין.

סיבה מס' 3: יש לכם נסיגת חניכיים

ייתכן שאתם מבחינים בשלבים ראשוניים של היפרדות החניכיים מהשיניים, תופעה המעידה על נסיגה של החניכיים וחשיפת העצבים הרגישים הנמצאים בשורש השן. הנאשמים העיקריים עשויים להיות דלקת חניכיים או צחצוח אגרסיבי.

סיבה מס' 4: תזונה חומצית

אכילה תכופה של מזונות ומשקאות שטעמם חזק ו/או חמוץ עשויה לגרום לפירוק אמייל השן. בדקו אם התזונה היומיומית שלכם מכילה מזונות חומציים מאוד כמו פירות הדר, עגבניות, יוגורט, שמנת חמוצה, גבינות מיושנות, ומשקאות חומציים כגון מיץ תפוזים, משקאות ספורט, יין ומשקאות תוססים, לרבות סודה. נסו לצמצם את הצריכה של מזונות אלה.

סיבה מס' 5: תזונה סוכרתית

תזונה עתירת מתוקים כמו עוגיות ועוגות עשויה לעודד צמיחת חיידקים, דבר הגורם לשחיקת החניכיים ולחשיפתם של אזורים רגישים בשיניים