כיצד עובדים הטיפולים והמוצרים המלבינים

ישנם שני סוגי כתמים על השיניים: כתמים שטחיים, המופיעים בדרך-כלל בגלל הרגלים אישיים כמו עישון, שתיית קפה והיגיינת פה לקויה; וכתמים עמוקים המגיעים לאמייל השן.אלה מופיעים בדרך-כלל בעקבות פציעה בפה, נטילת תרופות ותהליך ההזדקנות הטבעי. .

הלבנת השיניים מתבצעתעל-ידי הסרת הכתמים על פני שטח השן או הבהרתם. תלוי בריכוז החומרים המלבינים, טיפולים מסוימים חזקים מספיק כדי לחדור עמוק לתוך אמייל השן ולעורר תגובה כימית המפרקת את התרכובות המצויות בכתמים. תגובה זו נקראת חמצון. אם ריכוז החומר אינו גבוה מספיק, מטפלים המוצרים רק בפני שטח השן.

הלבנה מקצועית אצל רופא שיניים

היתרון בטיפול המתבצע אצל רופא שיניים טמון בכך שהפה נבדק ועובר ניקוי יסודי לפני תחילת הטיפול. ניקוי השיניים במרפאת שיניים מתבצע בדרך-כלל על-ידי מי חמצן (פרוקסיד) . ההליך כרוך בהנחת ג'ל פרוקסיד, הסרתו והנחתו שוב מספר פעמים. טיפולי הלבנה מקצועיים יכולים להבהיר את השיניים בארבעה עד שישה גוונים. יתרון נוסף של הטיפול במרפאת שיניים נובע מהעובדה שהחניכיים והפה מוגנים לאורך כל תהליך ההלבנה. אף שמדובר כאן בפתרונות ההלבנה היקרים ביותר, הם גם עמידים לטווח ארוך יותר.

הלבנה ביתית בהתאמה אישית אצל רופא שיניים

מוצרי הלבנה בשיטת עשה-זאת-בעצמך מכילים גם הם ג'ל פרוקסיד, לצד רכיבים אחרים, כולל חומרי טעם, מים וגליצרין. רופא השיניים ייקח מטבעים של הפה, ישכפל אותם ויכין סדים המותאמים במדויק למבנה הפה והשיניים שלכם. לאחר מכן תקבלו הביתה ג'ל מיוחד שאותו יש להניח על השיניים עם הסד, ולהרכיב את הסד במשך מספר שעות ביום לתקופה של שבוע עד שבועיים. .

הלבנה ביתית

אם אתם עושים זאת לגמרי לבד, כדאי לגשת תחילה לרופא השיניים כדי לבדוק את הפה ולזהות ולטפל בכתמים בעייתיים, אם ישנם, לפני השימוש במוצר ההלבנה. כפי שהוזכר, מרביתתכשירי ההלבנה הביתית עושים שימוש במי חמצן אם כי ייתכן שריכוז הכימיקלים שםאינו גבוה כמו בפתרונות ההלבנה המקצועיים. ההלבנה הביתית יכולה לבוא בצורת ג'ל, מסטיק, פס הלבנה, שטיפת פה או משחת שיניים. .

מתי הלבנת שיניים אינה מומלצת

הלבנה היא לא פתרון שמתאים לכולם. אם יש לכם שאלות, כדאי שתתייעצו עם רופא השיניים שלכם לפני השימוש במוצר הלבנה כלשהו.