4 עובדות שיגנו על החניכיים (והשיניים) שלך

עובדה: זה נפוץ

אם אתם מודאגים בנוגע לבעיות חניכיים, אתם לא לבד. מיליוני מבוגרים בכל העולם סובלים מרמה כזו או אחרת של מחלת חניכיים, ולמרות זאת רבים מאתנו לא מודעים לכך. אולי תופתעו לגלות שאחד מכל ארבעה מבוגרים בכל העולם סובל ממחלת חניכיים מסוג כלשהו, מהשלב המוקדם והקל עד השלב החמור יותר.

עובדה: לא מדובר בתסמין אחד בלבד

המונח מחלת חניכיים, או במושגים רפואיים יותר, פריודונטיטיס, אינו מתייחס למצב, תסמין או טיפול אחד, אלא לסדרה שלמה של תסמינים ושלבים. מתסמינים קלים יחסית כמו חניכיים אדומים ונפוחים, וסימנים ברורים יותר כמו דימום מהחניכיים, עד בעיות רציניות יותר כמו פריודונטיטיס, אז כבר ניתן לראות נסיגה של החניכיים והיווצרות כיסים. ללא טיפול, עלול המצב להביא לנזק רציני יותר עד להרס של השיניים, החניכיים והרקמה.

עובדה: זה ניתן למניעה

החדשות הטובות הן שהתקדמות זו מהתסמינים הקלים הכוללים חניכיים מגורים ומודלקים, למצב הרציני של היווצרות כיסים, אינה מתרחשת בן לילה, ובכל שלב של המחלה יש סיכוי ואפשרות לשפר את בריאות החניכיים, להגן על השיניים ולשמר אותן. 

עובדה: לא כדאי להתעלם מהתסמינים

ככל שאנו מודעים יותר לסימנים הראשוניים לבעיות חניכיים, כך נקדים לטפל בבעיה, לשפר את הרגלי בריאות הפה ולהחזיר את הפה למצב בריא וטוב יותר. אם החניכיים שלכם מדממים ואתם ממשיכים להתעלם מהסימנים, אתם עלולים לסבול בסופו של דבר מההשלכות החמורות יותר של מחלת חניכיים, כמו אובדן שיניים.