5 הטיפולים המובילים לריח רע מהפה

הקפידו על היגיינת הפה

אם אתם נלחמים ללא הצלחה בריח רע מהפה, ייתכן שהבעיה נעוצה בשגרת ההיגיינה שלכם. שאלו את עצמכם, "האם אני מצחצח, מנקה בחוט דנטלי ושוטף את הפה במי פה באופן קבוע?" אם התשובה שלילית, זה המקום להתחיל. הצעדים הפשוטים הבאים יעזרו לכם לצמצם ככל האפשר את "סבל" הפה באמצעות מניעת ההצטברות של חיידקים בפה. ואל תתמקדו רק בשיניים. רצוי להתייחס גם ללשון המועדת לפורענות בכל הנוגע להימצאות חלקיקי מזון מרקיבים וחיידקים הגורמים לריח רע מהפה. מניעת הצטברות זו תסייע גם בצמצום רובד הפלאק. זכרו, צחצוח לבדו מנקה רק 25% מחלל הפה. אז הקפידו להשתמש גם בחוט דנטלי ולשטוףבשטיפת פהLISTERINE®פעמיים ביום לקבלת תוצאות מיטביות. .

הקפידו על ביקורים סדירים אצל רופא שיניים

אם אתם מקפידים על היגיינת פה טובה ולמרות זאת הבל הפה שלכם עדיין גורם לאנשים להפנות את ראשיהם, זה הזמן להתקשר לאיש מקצוע. רופא השיניים\שיננית לא רק יעניקו לשיניים שלכם את המגע המקצועי של ניקוי יסודי, הוא גם יעשו לכם בדיקה אוראלית מקיפה לזיהוי וטיפול במחלת חניכיים ובעיות אחרות.

הפסיקו לעשן

בלי להיכנס לכמה מתופעות הלוואי היותר רציניות של השימוש בטבק, עישון יגרום לכם, לכל הפחות, להבל פה של מעשנים. כמו עם כל התמכרות, הגמילה עשויה להיות הרבה יותר קשה מהמצופה. אז דברו עם רופא המשפחה שלכם על אמצעי עזר למיגור ההרגל.

שתו הרבה מים

מים – הם קרירים, מרעננים, ואלא אם אבדתם בלב ים או מדבר, הם גם זמינים בכל רגע נתון ובכמויות גדולות. אז נצלו את זמינותם. שתיית מים לא רק מונעת יובש העשוי לגרום לריח רע, היא גם שוטפת את השיירים וחלקיקי המזון לפני שהם מתפרקים וגורמים לריח לא נעים בחלל הפה.

אכלו מסטיקים

לפי המלצות רופאי השיניים, היגיינת פה אופטימלית כוללת צחצוח, ניקוי בחוט דנטלי ושטיפה במי פה פעמיים ביום. אז מה תעשו בין צחצוח לצחצוח אם, למשל, בדיוק אכלתם כריך עם בצל ואתם בדרך ללמד קורס החייאה? תתחילו ללעוס. לעיסת מסטיק ממריצה את ייצור הרוק ועוזרת לשטוף את המזון והחיידקים מהשיניים, החניכיים והלשון. רק הקפידו על צריכת מסטיק ללא סוכר על מנת לא להגדיל את הסיכויים לעששת.