איך למנוע ריח רע מהפה?

בנקודה זו או אחרת, כולנו סובלים מריח רע מהפה. זה קורה, אבל בהחלט ניתן להימנע מזה. לפניכם מספר פעולות פשוטות שיעזרו לכם למנוע מצבים מביכים:

שמירה על היגיינת פה

היגיינת פה היא המפתח למלחמה בהבל פה לא נעים, ולמרות זאת אנשים רבים פשוט מתעלמים ממנה. המצב האידיאלי הוא לצחצח שיניים ולהשתמש בחוט דנטלי אחרי כל ארוחה. שמירה על שגרת היגיינה כזו תסייע בהקטנת כמות החיידקים הגורמים לריח רע. תוסיפו לזה שטיפת פה פעמיים ביום למניעת עששת והפחתת הפלאק המעודד התרבות חיידקים. השתמשו בשטיפות הפה של ליסטרין המפחיתות את רובד החיידקים.

שימו לב למה אתם מכניסים לפה

כל מה שאתם צורכים דרך הפה נספג בזרם הדם שלכם רק כדי לחזור שוב בהבל הפה. רכיבים חריפים כמו שום, בצל ומזונות פיקנטיים אחרים הם כמה מהנאשמים העיקריים. לכן מומלץ לאכול יותר ירקות ועשבים כמו סלרי, גזר ופטרוזיליה – אחוז המים הגבוה בהם מסייע בשטיפת שיירי המזון מהפה.

שתו

אם אתם לא יכולים לצחצח, לנקות בחוט דנטלי ולשטוף את הפה בשטיפת פה אחרי כל ארוחה, שתיית נוזלים תעזור לכם לנקות את הפה מחיידקים ושיירי מזון לפני שהם מתחילים לגרום לבעיות. הכי טוב מים. התנזרו ממשקאות מוגזים – כל עודפי הסוכר שהם מכילים נקשרים לשיניים ולחניכיים, מתערבבים עם שיירי מזון מהארוחה וגורמים לריח רע מהפה. .

לעסו את הדבר הנכון

לעיסת מסטיק ללא סוכר אחרי האוכל יכולה לסייע בריענון הנשימה ולשמור על זרימת הרוק כך שהפה יוכל לשטוף באופן טבעי את החיידקים ושיירי המזון. מסטיק שאינו מכיל סוכר, יכול גם הוא לסייע במניעת עששת. היזהרו מסוכריות מנטה: במקרה הטוב הן ממסכות את הריח הרע, ובמקרה הרע יותירו בפה כמויות סוכר שיידבק לשיניים ורק יחמיר את הבעיה.