4 טיפים להגנה על השיניים

ככל שאתם יודעים יותר, כך אתם מרגישים שרוב הדברים שאתם מכניסים לפה עשויים להזיק לאמייל השן ולחניכיים. אף שאולי יש ממש בתחושה הזאת, החדשות הטובות הן שניתן לבטל את הנזק באמצעות צעדים בריאים להשבת המינרלים שאבדו, שמירה על שיניים חזקות ותיקון הנזק שגרמו החיידקים.

טיפ מס' 1: אטמו את השיניים

הפלואוריד הופך את אמייל השן לחזק ועמיד יותר ומונע ריקבון שיניים והתפתחות עששת. איטום חריצים בשיניים בריאות אצל רופא שיניים יוצר ציפוי דק המגן על השיניים.

טיפ מס' 2: השתמשו בחוט דנטלי לפחות פעם ביום

השימוש בחוט דנטלי מאפשר להוציא מהשיניים והחניכיים שיירי מזון ושאריות חיידקים, ומקטין את הסבירות להימצאות פלאק שיהפוך לאבן שן קשיחה. את אבן השן כבר ניתן להסיר רק בעזרת מכשירים מקצועיים אצל שיננית או רופא שיניים.

טיפ מס' 3: החליפו מברשת

מומלץ להחליף את מברשת השיניים 3 עד 4 פעמים בשנה. הקפידו להשתמש במברשת בעלת סיבים רכים לצחצוח עדין של השיניים והחניכיים, שאינה שוחקת את אמייל השן ואת רקמת החניכיים. בנוסף ניתן להשתמש במברשת שיניים חשמלית המנקה את השיניים באפקטיביות אבל לא בצורה אגרסיבית.

טיפ מס' 4: השתמשו בשטיפת פה אחרי ארוחות

השימוש בשטיפת פה יכול לסייע בסילוק מזון שנדבק לשיניים או בין השיניים לחניכיים. שטיפת פה נוגדת עששת המכילה פלואוריד כמו שטיפת הפה של LISTERINE® שומרת על השיניים ומגנה עליהן.